Scrapbooking – najpotrzebniejsze materiały na początek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Scrapbooking to technika wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która polega na ręcznym dekorowaniu albumów ze zdjęciami, kartek okolicznościowych, zaproszeń czy pudełek. Duże znaczenie ma tutaj z pewnością posiadanie przynajmniej umiarkowanych zdolności plastycznych. Niezbędne jest też wykorzystywanie rozmaitych materiałów pozwalających na uzyskanie atrakcyjnego efektu wizualnego. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione w kolejnym akapicie. 

Bez funkcjonalnych narzędzi ani rusz

W procesie scrapbookingu przydaje się przede wszystkim dobrej jakości papier techniczny o gramaturze 180g/m2 bądź 250g/m2 (różnokolorowy). Istotną kategorię użytecznych elementów stanowią ponadto profesjonalne narzędzia w postaci linijek, ekierek, ołówków, nożyczek czy gilotyn. Za ich pomocą można szybko i skutecznie przeprowadzić wszelkie czynności o charakterze obróbkowo-wykończeniowym. Oto pozostałe niezwykle wartościowe rozwiązania:

– porządny klej introligatorski (ewentualnie klej w sztyfcie);

bazy do kartek – najlepiej z papieru typu offset (poddane zabiegowi bigowania, czyli zginania w konkretnym miejscu);

– mata samoregenerująca albo szklana (nieoceniona w trakcie używania trymera);

– zestaw ozdób – obejmujący choćby taśmy, kokardy, koronki, sztuczne i żywe kwiaty, naklejki, a także napisy okolicznościowe;

– tusze w różnym odcieniu;

– stemple.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*