W czym może pomóc zabieg HIFU?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabieg HIFU jest coraz bardziej popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Jest on wysoce skuteczny oraz bezpieczny. Podczas zabiegu wykorzystuje się ultradźwięki, które poprawiają napięcie i zwiększają elastyczność skóry. Ponadto redukują nadmiar tkanki tłuszczowej.  

Jak działa zabieg HIFU? 

Zabieg to dwa zjawiska – termiczne i mechaniczne. W pierwszym przypadku tkanka tłuszczowa absorbuje ultradźwięki, przez co wzrasta temperatura, która wywołuje koagulację tkanki. Zaś w drugim przypadku wykorzystuje się pęcherzyki gazu wewnątrz komórki, co wpływa na wzrost ciśnienia jednocześnie niszcząc strukturę komórki.  

HIFU najczęściej wykonuje się na skórze twarzy i szyi. Dzięki niemu zwiększa się produkcja elastyny i włókien kolagenowych. Dzięki zabiegowi skóra twarzy jest bardziej wygładzona, poprawia się jej napięcie, a także następuje redukcja zmarszczek zwłaszcza kurzych łapek. Ponadto odmładza się owal twarzy oraz opóźnia się proces starzenia się skóry. Wszystko to sprawia, że bardzo skuteczny jest opisywany zabieg HIFU Wrocław jest miejscem w którym znajduje się wiele specjalistycznych miejsc. Już bezpośrednio po zabiegu można dostrzec pierwsze różnice odnośnie kondycji skóry. Niemniej jednak pełny efekt zabiegu będzie zauważalny po około 90 dniach od zabiegu. Bo wówczas zakończy się proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*