Wkłady koronowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wkłady koronowe są alternatywą dla koron. Jest to cienka warstwa umieszczana na wierzchu zęba, łącząca się z nim i pokrywająca całą powierzchnię.

Jak wykonuje się wkłady koronowe?

Tego typu wkłady wykonywane są przy użyciu specjalnych materiałów i technik, które odwzorowują naturalną strukturę zębów. Wkłady koronowe są często stosowane w celu poprawy wyglądu i wytrzymałości zęba, który uległ uszkodzeniu. Korona jest tak zaprojektowana, aby pasowała do pozostałej części zęba.

Kiedy stosuje się wkłady koronowe?

Wkłady koronowe, które wykonać możesz w gabinecie dentystycznym https://ladentica.pl/wklady-koronowe-inlay-onlay/ mogą być stosowane w leczeniu wielu różnych problemów z zębami, takich jak:

  • próchnica zębów lub ubytki,
  • uszkodzone wypełnienia lub korony,
  • brakujące zęby.

Wkłady koronowe mogą pomóc wypełnić luki między zębami i poprawić wygląd uśmiechu. Stosuje się je również do odbudowy zniszczonych lub uszkodzonych zębów, a także dużych wypełnień.

Jeśli rozważasz przeprowadzenie tego rodzaju leczenia stomatologicznego, pamiętaj, by w pierwszej kolejności skonsultować się ze swoim dentystą, który sprawdzi, czy jest to dobre rozwiązanie w Twoim przypadku, i poinformuje Cię o wszystkich zagrożeniach związanych z tym zabiegiem. Warto wybrać się na wizytę do specjalisty, który ma już doświadczenie w tego typu zabiegach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*