Wybór taśmy malarskiej

Bez względu na to, czy po prostu malujesz swoje mieszkanie, czy zajmujesz się tym zawodowo, z pewnością chciałbyś wiedzieć jaką taśmę malarską najlepiej wybrać. Ten krótki artykuł pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu.
Zanim powiemy kilka słów na temat różnych rodzajów taśm malarskich, zastanówmy się nad tym, do czego tak naprawdę są nam one potrzebne.

Otóż taśmy malarskiej z reguły używamy po to, aby ochronić od pobrudzenia pewne fragmenty ściany lub części umeblowania mieszkania, kiedy je malujemy. W związku z tym, taśma musi być na tyle przylegająca, by nie wpuścić pod swoją powierzchnię farby, a jednocześnie nie może przyklejać się zbyt mocno, ponieważ wówczas mielibyśmy problemy z jej oderwaniem.

Mając na uwadze te czynniki, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które według nas dobrze jest rozważyć przy wyborze taśmy malarskiej.

Podstawowym produktem w tej dziedzinie jest żółta taśma malarska. Jej główne zalety to fakt, że nie pozostawia po sobie żadnych śladów oraz to, że bardzo łatwo się ją usuwa. Żółta taśma malarska przeznaczona jest do krótkich prac i remontów.

Warto także wiedzieć, że z reguły im ciemniejsza taśma, tym mocnej będzie ona przylegać. Tam, gdzie farba będzie schła długo, warto użyć taśmy malarskiej niebieskiej z filtrem UV. Nawet jeśli odkleisz ją po miesiącu, nie powinna ona zostawić po sobie żadnych śladów.

Warto wspomnieć w tym miejscu o tak zwanej taśmie do krzywizn. Jest ona w pewnym stopniu elastyczna, dzięki czemu możemy stworzyć z jej pomocą dowolny kontur. Niestety, używanie taśmy do krzywizn nie należy do najłatwiejszych czynności, w związku z czym nie każdemu udaje się ją przykleić poprawnie za pierwszym razem.
Bardzo przydatnym, lecz rzadko używanym gatunkiem taśmy malarskiej jest ta do osłabionego i delikatnego podłoża. Posiada ona cienką warstwę lekkiego kleju, dzięki czemu możemy nakleić ją chociażby na powierzchnię niedoschniętej farby.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem taśmy do malowania, weź pod uwagę rady i wskazówki z tego artykułu, a z pewnością uda Ci się znaleźć produkt spełniający Twoje wymagania!

Artykuł współtworzony z BB Tapes, gdzie kupisz różnego rodzaju taśmy dwustronne, malarskie, itp.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × cztery =