Z jakich ułatwień może korzystać firmowa księgowość?

Prowadząc własną firmę a nawet jednoosobową działalność gospodarczą, jesteśmy ustawowo zobowiązani do prowadzenia księgowości. W zależności od zasobów personalnych księgowość można prowadzić osobiście lub zlecić zewnętrznej firmie. Niezależnie od wybranej formy będziemy musieli wystawiać różnego rodzaju faktury, potwierdzające nasze przychody. Właśnie w tym temacie mogą nam przyjść z pomocą różne programy dostępne na rynku. Dzięki programom nawet bez szczegółowej wiedzy księgowej będziemy mogli skorzystać z wielu rozwiązań.

Wystawianie faktur i podstawowa księgowość to nie problem

Wygodne i szybkie wystawianie faktur i spełnianie takich wymogów ustawowych jak przesyłanie do Urzędu Skarbowego pliku JPK na dzień dzisiejszy nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy księgowej, gdyż można wspomagać się dostępnymi na rynku rozwiązaniami programowymi. Dzięki nowoczesnym programom przy wystawianiu faktur, możemy korzystać z wyszukiwarki firm w bazie GUS i automatycznie uzupełniać nazwy firm naszych kontrahentów.

Dodatkowo możemy w bardzo prosty sposób korzystać z możliwości podzielonych płatności (split payment) oraz spełniać wymogi ustawowe dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Jeżeli prowadzimy sprzedaż online, nasz program do fakturowania może być zintegrowany z takimi platformami jak Allegro, WooCommerce, VirtueMart czy PrestaShop. Jedną z firm proponujących tego typu rozwiązania jest RAFSOFT.NET o produktach, której więcej dowiemy się ze strony https://www.rafsoft.net/.

Aby prowadzenie naszej firmy było jeszcze łatwiejsze i mniej kosztowne, przy wyborze oprogramowania możemy dostosować je dokładnie do swoich potrzeb. W tym celu powinniśmy wybrać wersję oprogramowania, która zawiera tylko te funkcjonalności z których chcemy lub będziemy chcieli skorzystać mając na uwadze, iż w razie nowych potrzeb zawsze będzie można je rozszerzyć o dodatkowe moduły. Dzięki temu nie będziemy ponosić niepotrzebnych kosztów.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 7 =