Wyróżniki sypialni w stylu Hampton

Styl Hampton kojarzy się z luksusem, wygodą i naturalnymi materiałami. Nazwa wywodzi się od miasteczka Hampton, nieopodal Nowego Jorku, na Long Island. Miejsce to już od lat jest uważane za enklawę służąca odpoczynkowi zamożnych mieszkańców Wielkiego Jabłka. Wnętrza w tym stylu są oryginalne i niezobowiązująco eleganckie.

Niepowtarzalny klimat

To unikalne połączenie przestrzeni i przytulności, mające nawiązywać do ogromu pustych plaż nad Atlantykiem. Jedną z cech charakterystycznych tego stylu jest użycie naturalnych odcieni błękitu, beżu czy szarości, czyli kolorów kojarzących się z nadmorskim krajobrazem, w połączeniu z wzorami. Znakomicie sprawdzą się na pledach na kanapach w salonie czy na narzutach na łóżkach dwuosobowych i nadadzą wnętrzom charakterystycznego klimatu. Co istotne, duże, wygodne meble są typowe dla tego stylu i w okół nich budowane są projekty wnętrz.

Naturalne materiały

Kolejnym ważnym elementem jest użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina, trawa morska czy tkaniny lniane i bawełniane. Często stosowanym motywem dekoracyjnym są świeże cięte kwiaty w pięknych wazonach, jak również kwiaty doniczkowe, szczególnie te o dużych, ciemnozielonych liściach, aby przełamać nieco rozbielona kolorystykę. Ciekawym dodatkiem mogą być drobne meble wykonane z wikliny, takie jak stoliki kawowe czy stojaki na gazety. W polskich warunkach potrzeba odrobiny wysiłku aby odtworzyć taki wystrój i skompletować dodatki, jednak z pewnością z pomocą przyjdzie sklep meblowy online, którego katalogi łatwiej przeszukiwać w porównaniu z tradycyjnymi sklepami.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − jeden =