Z jakich materiałów produkowana jest bielizna?

W trakcie wyboru bielizny głównym kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę jest materiał. To od jego jakości w największej mierze zależy bowiem komfort noszenia, a co za tym idzie nasze samopoczucie. Na rynku są dostępne majtki, staniki i inne produkty wykonane zarówno z tkanin naturalnych, jak i syntetycznych – każde z nich posiadają konkretne zalety, o których więcej w kolejnym akapicie. Wiele niezwykle wygodnych elementów bielizny kupimy np. na https://e-marilyn.pl/pl/ona/bielizna/majtki

Nie tylko bawełna jest godna uwagi

Współcześnie bielizna jest produkowana z materiałów naturalnych oraz syntetycznych. Do tych pierwszych zaliczamy przede wszystkim bawełnę, o której jakości świadczy długość włókien, a także ich delikatność. Najlepiej sprawdza się bawełna otrzymywana wskutek procesu zwanego “czesaniem”, ponieważ jest niezwykle miękka dla skóry, przewiewna i lekka. Poza tym znakomicie wchłania wilgoć. Z omawianej tkaniny najczęściej wykonuje się koszulki nocne, biustonosze, figi oraz piżamy.

Pozostałe naturalne materiały to włókno bambusowe (ponadprzeciętnie rozciągliwe i ekologiczne) oraz wiskoza (nie ulega odkształceniom i jest odporna, a przy tym delikatna). Bielizna jest również wytwarzana z materiałów syntetycznych, których główną zaletą jest duża elastyczność. Dzięki temu łatwiej jest modelować sylwetkę. W tej kategorii wyróżniamy elastan, poliamid, poliester i microfibrę, gwarantujące maksymalny komfort, znakomite dopasowanie do ciała, szybkie schnięcie po praniu, optymalną wytrzymałość i odporność na szkodliwe substancje zawarte w środkach piorących. Wymienione tkaniny sprawdzają się szczególnie w zakolanówkach oraz stanikach i majtkach sportowych.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 1 =