Z jakiego rodzaju chorobami i zaburzeniami może pomóc nam kardiolog?

Kardiolog to lekarz zajmujący się na co dzień diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich chorób i nieprawidłowości związanych z układem sercowo-naczyniowym. Co istotne, jest on w stanie skutecznie rozpoznać nie tylko wrodzone, ale też nabyte wady. Bardzo często jego szybka interwencja ratuje ludziom życie. Jeśli interesuje nas dobry kardiolog Warszawa to miasto, gdzie wielu tego typu specjalistów przyjmuje pacjentów zarówno w państwowych szpitalach, jak i prywatnych gabinetach. 

Zwlekanie z wizytą to zły pomysł

Kardiolog pomaga przede wszystkim osobom zmagającym się z chorobą niedokrwienną mięśnia sercowego (inaczej zwaną wieńcową), nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, a także poważną niewydolnością serca i wszelkimi zaburzeniami w rytmie jego pracy. Oprócz tego stale opiekuje się pacjentami, którzy posiadają wbudowane zastawki lub walczą z różnymi problemami po przebytym zawale. Na wizytę do kardiologa można się też zapisać w sytuacji nadmiernego kołatania serca, chronicznych omdleń, powracającego bólu w klatce piersiowej, regularnych zawrotów głowy czy uczucia ciągłego zmęczenia. Standardowa wizyta w gabinecie omawianego specjalisty rozpoczyna się zawsze od krótkiego wywiadu medycznego. Następnie dochodzi do przeprowadzenia konkretnego badania – np. EKG, holtera ciśnieniowego, testu dopplerowskiego, RTG klatki bądź echa serca.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 8 =