Akumulator zimą – jak uniknąć problemów?

Akumulator to urządzenie przeznaczone do magazynowania energii elektrycznej, stanowiące element wyposażenia każdego współczesnego samochodu. Niestety w sezonie zimowym, gdy temperatura spada, często pojawiają się problemy z poprawną pracą baterii. Warto dowiedzieć się co zrobić, by uniknąć unieruchomienia auta.

Czyszczenie i diagnostyka

Wielu użytkowników samochodów nie zdaje sobie sprawy, że problemy z akumulatorem mogą być wywołane jego zabrudzeniem. Osadzający się na obudowie brud i kurz często wywołują niepożądane wyładowania elektryczne, odpowiedzialne za nieprawidłowe działanie odbiorników elektrycznych. Za powstawanie zakłóceń przepływu energii elektrycznej mogą być także odpowiedzialne zaśniedziałe klemy. Rozwiązaniem tego problemu jest oczyszczenie biegunów za pomocą papieru ściernego i zabezpieczenie ich wazeliną. Użytkownicy akumulatorów obsługowych powinni pamiętać o regularnym uzupełnianiu poziomu elektrolitu. W celu sprawdzenia stanu technicznego baterii najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu naprawczego.

Regularne uzupełnianie energii

Aby uniknąć problemów z akumulatorem, należy korzystać z niego w racjonalny sposób. Przy niskich temperaturach wydajność baterii samochodowej wyraźnie spada i pojawiają się problemy z rozruchem silnika. Dotyczy to w szczególności tych pojazdów, które są użytkowane sporadycznie, na krótkich dystansach. Osoba, która używa samochodu kilka razy w tygodniu podczas jazdy miejskiej, musi liczyć się z tym, że akumulator nie będzie mógł się samoistnie naładować. Dlatego też warto zaopatrzyć się w prostownik, który pomoże uzupełnić niedostatki energii podczas postoju. Jeżeli ładowanie prostownikiem jest nieskuteczne, pozostaje zakup nowej baterii. Dobrej jakości sprzęt można znaleźć m.in. na stronie https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-12v-c-63_67.html.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dziesięć =