Balia, łaźnia parowa, czy sauna – co wybrać dla domowego spa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W domach coraz częściej inwestuje się w domowe spa. To nie tylko ładne urozmaicenie wnętrza albo ogrodu, ale też wymarzona strefa relaksu i odpoczynku. Pobyt w balii, łaźni parowej albo saunie poprawia też zdrowie. Który rodzaj domowego spa sprawdzi się najlepiej? 

Balia ogrodowa 

W przypadku ogrodu najlepszym rozwiązaniem będzie balia. Z wymienionych wyżej rodzajów spa jest lepiej dostosowana do warunków zewnętrznych. Wspomniana balia ogrodowa z piecem zewnętrznym pozwoli uzyskać źródło ciepła bez połączenia z domem. Pozwala zrelaksować się na różne sposoby, żeby wspomnieć o funkcji jacuzzi albo aeromasażu. Przy okazji balia wspaniale wygląda i może przybrać postać okrągłych beczek albo domków. Z pewnością zrobi to wrażenie na gościach, którzy będą chcieli jak najszybciej ją wypróbować. 

Łaźnia parowa i sauna 

Łaźnia parowa oraz sauna również mogą być umieszczone na zewnątrz, ale najlepiej sprawdzają się w środku domu. Warto wydzielić osobne pomieszczenie albo miejsce w piwnicy, gdzie można zrelaksować się samemu lub z członkami rodziny. Różnica między łaźnią i sauną polega na uzyskanej temperaturze we wnętrzu i stopniu wilgotności. Należy dopasować spa do swoich preferencji. W łaźni ma się do czynienia z większą wilgotnością przy niskiej temperaturze (około 50ºC). Sauna to z kolei niska wilgotności i wysoka temperatura, która dochodzi do 95ºC. Ta druga z pewnością ma większe właściwości prozdrowotne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*