Co możemy zbudować dookoła domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Duży ogród zachęca nas do szukania sposobów jego zagospodarowania. Nie muszą to być jedynie kwietniki, skalniaki czy oczka wodne, możemy także zbudować sobie bardziej funkcjonalne elementy. Może to być między innymi garaż lub wiata, do której wstawimy samochód. Odseparuje ona pojazd od bezpośredniego działania warunków atmosferycznych, dzięki czemu lakier dłużej będzie wyglądał jak nowy. Warto również pomyśleć nad zadaszeniem oraz rozbudową tarasu, co także da nam dużo nowych możliwości.

Miejsce na auto

Jak już wspomnieliśmy, budowa schronienia na samochód może być bardzo dobrym wyjściem z sytuacji, zwłaszcza jeśli mamy pojazd stosunkowo nowy. Najprościej jest wykorzystać wiaty garażowe do tego celu, są bowiem o wiele tańsze od pełnoprawnego garażu, ich postawienie nie wymaga też uzyskania zezwolenia na budowę. Nie musimy nawet zawiadamiać żadnych organów państwowych, że chcemy umieścić na podwórku taką instalację. Kompletne wiaty do samodzielnego montażu zamówimy przez internet lub w większości marketów budowlanych.

Przedłużenie tarasu

Narzekamy na zbyt mały taras i często padający deszcz? Można jednocześnie zapewnić mu przykrycie oraz rozbudować dalej w kierunku ogrodu. Wystarczy tylko wylać trochę betonu, ułożyć deski i stworzyć nową barierkę. Zadaszeniem tarasu możemy zająć się sami lub wynająć firmę, która zrobi to za nas. Ta druga opcja daje pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Tak powiększony i przykryty taras pozwoli nam na użytkowanie go również w okresie złej pogody bądź na zaproszenie większej liczby gości, by zjeść z nimi wspólny obiad na świeżym powietrzu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*