Co możemy zrobić, aby pozbyć się pcheł z naszego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się pcheł, trafiłeś we właściwe miejsce. Sporządziliśmy listę wszystkich najlepszych sposobów, które pomogą usunąć te pstrokate małe stworzenia z Twojego domu.

Regularnie odkurzaj swoje dywany i chodniki

Odkurzanie jest jedną z najskuteczniejszych metod kontrolowania pcheł w Twoim domu. Pchły to małe owady, które żyją w Twoim dywanie i skaczą na Ciebie, gdy przechodzisz obok. Można je również znaleźć na meblach, ubraniach i innych powierzchniach w Twoim domu. Odkurzanie usunie martwe pchły, jaja i larwy z dywanów i chodników, a także z innych miejsc, w których mogą się one ukrywać.

Dokładnie wyczyść wszystkie miejsca

Będziesz chciał pozbyć się wszelkich mebli lub dywanów, które zostały zaatakowane przez pchły, zanim wyczyścisz je wodą z mydłem lub komercyjnym środkiem czyszczącym. Dzięki temu upewnisz się, że wszystkie ślady jaj pcheł zostały usunięte z tych przedmiotów, zanim zostaną one ponownie umieszczone w Twoim domu. Należy również regularnie czyścić meble tapicerowane wodą z mydłem lub łagodnym detergentem, aby nie doprowadzić do ponownej infestacji. Jeśli używasz komercyjnego środka czyszczącego, pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Spryskaj miejsca, w których mogą ukrywać się pchły:

Możesz spryskać obszary, w których prawdopodobnie ukrywają się pchły, mieszanką wody i mydła do naczyń. Rozbije to ich ochronną powłokę woskową. Możesz również użyć komercyjnego środka na pchły na dywany, chodniki i meble. Zabije to dorosłe pchły, jaja i larwy w Twoim domu, zanim będą mogły ponownie się zadomowić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*