Czym można oświetlić kuchnię?

Lampy ścienne i sufitowe

Planując oświetlenie kuchni, zaleca się stosowanie kilku źródeł światła. Do oświetlenia całego pomieszczenia najlepiej wykorzystać nowoczesne lampy sufitowe lub ścienne. Na suficie zastosować można kilka punktowych reflektorów led, które będą dawać rozproszone światło. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także panele led. Panele sufitowe wyglądają niezwykle efektownie, dlatego znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach.

Uzupełnieniem dla lamp sufitowych mogą być lampy ścienne lub wiszące. Zarówno jedne, jak i drugie pełnią jednak raczej funkcję dekoracyjną. Jeśli chodzi o lampy wiszące, najlepiej zamontować je bezpośrednio nad kuchennym stołem. Dzięki temu oświetlać będą jedynie ograniczoną przestrzeń i tworzyć ciekawy efekt świetlny.

Oświetlenie przestrzeni roboczej

W związku z tym, że w kuchni korzysta się z ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie przestrzeni roboczej. Obecnie wiele osób chętnie korzysta się z punktowych reflektorów led montowanych pod szafkami. Ciekawym rozwiązaniem są również profile aluminiowe led montowane do krawędzi szafek.

Taśma led umieszczona w profilu zapewnia równomierne oświetlenie blatu roboczego. Dzięki temu, że zarówno profile, jak i taśmy led mogą być przycinane do pożądanej długości, przygotowanie i zamontowanie takiego oświetlenia nie nastręcza większych trudności.

Szukając sposobów na oświetlenie kuchni, warto również pomyśleć o oświetleniu szafek, które będzie się uruchamiało po ich otwarciu. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i funkcjonalne.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − sześć =