Dlaczego należy regularnie szczotkować swojego psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że szczotkowanie sierści psa to świetny sposób na utrzymanie jej w zdrowiu i połysku. Jest jednak kilka innych powodów, dla których warto regularnie szczotkować psa:

Szczotkowanie pomaga ograniczyć zrzucanie sierści

Szczotkowanie rozprowadza naturalne oleje w całej sierści i pomaga usunąć martwe włosy. Rozluźnia również plątaninę włosów i węzły w sierści Twojego pupila, dzięki czemu można je łatwo usunąć za pomocą takich narzędzi jak szczotka dla psa lub grzebień.

Szczotkowanie utrzymuje skórę w zdrowiu

Szczotkowanie usuwa ze skóry brud, zanieczyszczenia i inne materiały, co utrzymuje pory w czystości i reguluje ich wielkość. Niektóre psy mają alergie lub problemy skórne, którym może pomóc regularne szczotkowanie.

Szczotkowanie sprzyja dobremu zdrowiu zębów

Szczotkowanie usuwa płytkę nazębną spomiędzy zębów, jak również cząstki jedzenia, które mogą się tam znaleźć podczas jedzenia. Regularne szczotkowanie masuje również dziąsła i pomaga zapobiegać chorobom przyzębia, które mogą powodować nieświeży oddech, jeśli nie są wcześnie leczone poprzez regularne szczotkowanie.

Szczotkowanie wzmacnia mięśnie w pysku psa

Zmniejsza to obciążenie stawów, poprawiając jednocześnie napięcie mięśni wokół oczu, pyska, szczęki i szyi, co może pomóc w zapobieganiu bólom mięśni lub urazom w późniejszym okresie życia, jeśli jest wykonywane regularnie, począwszy od najmłodszych lat!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*