Dlaczego włosy wypadają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia wypada nam około 100 włosów. Najczęściej dzieje się tak podczas ich mycia lub czesania. Ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jest to naturalny proces, który nie powinien budzić w nas żadnych obaw. Sytuacja się zmienia, gdy dostrzegamy, że włosów ubywa nam znacznie więcej i zaczynają się pojawiać wyraźnie widoczne przerzedzenia. Jakie są tego przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

Przyczyny wypadania włosów

Do przyczyn wypadania włosów w nadmiernych ilościach należy łysienie androgenowe. Inne powody, to nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, stresujący tryb życia, anemia, choroby endokrynologiczne, czy też przyjmowanie niektórych leków. W wypadku ubywania włosów u mężczyzn nie jest to aż tak stresujące. Ale jeśli kobieta zaczyna dostrzegać taki proces, może to się stać przyczyną poważnego przygnębienia czy wręcz doprowadzić do stanów depresyjnych. W takiej sytuacji należy umówić się na wizytę do lekarza, by zdiagnozował chorobę i zastosował skuteczną metodę leczenia. Jednak nie zawsze przynosi to pożądane rezultaty.

Idealne rozwiązanie

Co zrobić w sytuacji gdy łysienie staje się coraz bardziej widoczne, a różne metody leczenia nie przynoszą zmian? Idealnym rozwiązaniem są peruki naturalne. Obecnie na rynku można nabyć tego typu wyroby, odznaczające się nowoczesnym i modnym wyglądem. Przy tym charakteryzują się dużą trwałością. Szczególną zaletą peruk naturalnych jest ich miękkość w dotyku i komfort noszenia. Można je też dowolnie stylizować, co pomaga dostosować je do kształtu twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*