Jak dbać o przedłużane włosy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedłużanie włosów to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na dodanie włosom długości, objętości i stylu. To także świetny sposób na zmianę wyglądu bez konieczności farbowania lub rozjaśniania włosów.

Jednak aby przedłużane włosy utrzymywały się dłużej, musisz o nie odpowiednio zadbać. O czym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji przedłużanych włosów?

Nie rozczesuj mokrych włosów

Nigdy nie należy rozczesywać włosów, kiedy są one mokre, ponieważ są one wtedy bardziej kruche i podatne na złamania. Szczotkowanie mokrych włosów może powodować plątanie się włosów w miejscach przedłużenia, jak również uszkodzić wiązania między pasmami. Jeśli musisz rozczesać mokre włosy, użyj grzebienia o szerokich zębach lub rozplątuj włosy palcami. Dbaj, aby nie zahaczyć o węzły w pasmach przedłużenia.

Unikaj wysokich temperatur

W miarę możliwości unikaj stosowania ciepła na przedłużeniach, ponieważ może ono uszkodzić włókna syntetyczne stosowane w niektórych rodzajach systemów przedłużania. Jeśli musisz użyć produktów takich jak prostownica czy suszarka, wybieraj zawsze najniższe temperatury i używaj wcześniej specjalnej odżywki, która będzie chronić Twoje włosy przed działaniem ciepła.

Używaj delikatnych szamponów

Szampony zawierające zbyt silnie działające składniki mogą powodować szybkie uszkodzenia Twoich włosów. Zajrzyj na stronę z produktami do przedłużania włosów violahairextensions.pl i poszukaj odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Stosuj tego typu produkty w codziennej pielęgnacji, aby poprawić ich trwałość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*