Jak idealnie dopasować okulary?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiednich okularów to duże wyzwanie. Obecnie na rynku jest dostępnych tak wiele modeli oprawek, tak wiele możliwości ulepszenia szkieł, że trudno się w tym wszystkim nie zagubić. Najważniejszym parametrem okularów ciągle pozostaje ich moc. Przed każdym zakupem należy obowiązkowo wykonać badanie wzroku u okulisty lub już w samym salonie optycznym, który oferuje dobór odpowiednich szkieł. 

Szkła i oprawki

Mając dobraną moc, trzeba podjąć jeszcze kilka decyzji odnośnie grubości szkieł. Przy dużych wadach wzroku szkła są dosyć grube. Aby zmniejszyć ich ciężar i sprawić by wyglądały ładniej, można wybrać cieńsze szkła. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami. Do szkieł można dobrać opcję powłoki antyrefleksyjnej, która chroni oczy podczas długich godzin spędzanych przed komputerem. Można także wybrać materiał wykonania. Okulary mogą posiadać prawdziwe szklane soczewki, które będą cięższe lub lżejsze soczewki plastikowe. Ostatnim etapem zakupu okularów, jest dopasowanie oprawek do kształtu twarzy.

Salony optyczne oferują oprawki w różnych grupach cenowych, dzięki czemu można znaleźć parę dla siebie w wybranym budżecie. Przy wąskiej i pociągłej twarzy, dobrze sprawdzą się oprawy, które ją poszerzą. Bardzo modne są obecnie oprawy o kocim kształcie, które będą pasować do takiego typu. Przy twarzy kwadratowej warto zainwestować w okulary okrągłe lub owalne. Ich delikatniejsze linie złagodzą ostre linie twarzy. Takie oprawy sprawdzą się także przy twarzy trójkątnej. Tu należy uważać, żeby nie podkreślać linii brwi, która w takiej twarzy i tak jest dosyć dynamiczna. Natomiast do twarzy owalnej pasować będą właściwie wszystkie kształty

Artykuł napisany we współpracy z Okularium –  salon optyczny Zamość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*