Jak ozdobić swój balkon na lato?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Balkon to idealne miejsce do popołudniowego lub wieczornego wypoczynku w okresie letnim. Aby jednak przebywanie na nim sprawiało prawdziwą przyjemność, trzeba najpierw postarać się w atrakcyjny sposób udekorować całą przestrzeń. Zalecane jest przede wszystkim wykorzystanie roślinności w postaci kwiatów doniczkowych oraz miniaturowych drzewek (najlepiej umieszczonych w estetycznych donicach). Pożądane gatunki to m.in. wszelkie odmiany hortensji, fiołki, petunie, fuksje, pelargonie, begonie, wierzby babilońskie, cyprysiki japońskie czy głogowniki.

Pamiętajmy o wytrzymałej osłonie

Oprócz ciekawych roślin, na balkonie powinny się również znaleźć wygodne meble wykonane z rattanu, naturalnego drewna bądź wikliny. Przydadzą się zwłaszcza takie elementy, jak niewielki stolik kawowy, dwa lekkie fotele oraz rozkładany leżak. Na siedziskach warto położyć miękkie poduszki dekoracyjne – jednolite pod względem kolorystycznym, ewentualnie pokryte gustownymi wzorami.

Kolejną kategorię ozdób stanowią pojedyncze akcesoria, które bardzo skutecznie wzbogacają aranżację. Mowa tutaj choćby o pięknej konewce ze stali, dywaniku z miłym w dotyku włosiem (wybawienie dla stóp), drewnianej figurce przedstawiającej słonika, lampionie czy parasolu ogrodowym, pełniącym dodatkowo funkcję zabezpieczenia przed słońcem. Nie obejdzie się ponadto bez rozwiązania pozwalającego zamaskować balustradę balkonową, gdyż przeważnie nie prezentuje się ona zbyt ładnie. W roli osłony świetnie sprawdzi się mata wiklinowa o gęstym splocie, pokryta specjalnym preparatem impregnacyjnym dla zwiększenia odporności na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Kupimy ją w tym sklepie online: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-impregnowane-c-63.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*