Jak przygotować się na sezon rowerowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon na rower to przede wszystkim letnie pory roku – choć oczywiście nie brakuje osób, które twierdzą, że rower doskonale sprawdza się również podczas zimowych miesięcy. Przygotowując się na sezon rowerowy warto jest zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno siebie, jak i swojego roweru.

Warto jest zrobić porządek w szafie i sprawdzić czy odzież rowerowa nadal na nas pasuje – po zimie czy kilku miesiącach bez roweru, okazuje się bowiem, że często tu i ówdzie przybyło nam kilogramów. W poszukiwaniu nowych ciuchów na rower dobrze jest sprawdzić promocje w sklepach internetowych, gdzie często produkty można kupić w znacznie lepszej cenie. Nie warto na rower wybierać się bez porządnego kasku, rękawiczek oraz spodenek (polecane modele to m.in. spodenki pearl izumi, które cechują się niezwykłą wygodą oraz komfortem nawet podczas długich przejażdżek).

Rower przed sezonem powinien przejść gruntowny przegląd oraz wymianę najszybciej zużywających się części. Najlepiej oddać jest to w ręce fachowców, ponieważ mamy wtedy pewność, że wszystko zostanie bardzo dokładnie sprawdzone oraz poprawnie zainstalowane. Na rynku istnieje bardzo dużo firm, które takie przeglądy oferują. Części do rowerów również jest łatwo kupić i to często w bardzo korzystnych cenach. Warto jest wybierać sprawdzone części, które mają certyfikaty jakości i niezawodności, jak na przykład shimano deore-xt hamulce. Jest to bardzo ważne szczególnie, jeśli na rowerze jeździmy często i pokonujemy nim spore odległości podczas sezonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*