Jak się pozbyć samochodu w szybkim czasie?

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zakup nowego auta osobowego. Taki pojazd gwarantuje bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa, a także optymalny komfort podróżowania. Pojawia się jednak zasadniczy problem: co zrobić ze starym i nierzadko nienadającym się już do jazdy samochodem? Otóż w tym przypadku istnieją dwa skuteczne, szybkie i w pełni legalne sposoby – po pierwsze złomowanie pojazdu, po drugie zaś oddanie go za odpowiednią kwotę do skupu aut. 

Warto postępować zgodnie z prawem

W sytuacji, gdy stary samochód jest już całkowicie wyeksploatowany i nie nadaje się do dalszego użytku (ewentualnie został zniszczony wskutek wypadku), jedynym sensownym rozwiązaniem jest jego całkowita kasacja – najlepiej w profesjonalnej stacji demontażu. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że samo zdjęcie tablic rejestracyjnych i pozostawienie pojazdu obok domu czy w lesie nie wystarczy. Może nas wręcz doprowadzić do otrzymania wysokiego mandatu i konieczności opłacenia kosztów związanych z odholowaniem na policyjny parking. Legalne zezłomowanie pozwoli natomiast wyrejestrować auto maksymalnie szybko, a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dodajmy, że w tym przypadku istnieje możliwość otrzymania drobnego wynagrodzenia – wynosi ono zazwyczaj maksymalnie do 500 zł. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest oddanie starego samochodu do firmy specjalizującej się w skupowaniu używanych i powypadkowych pojazdów. Jest to dobra opcja zwłaszcza wtedy, gdy maszyna nie jest do końca wyeksploatowana i nadal może z powodzeniem służyć do poruszania się po drodze. Tutaj możemy liczyć na wyższy zarobek, nawet w granicach kilku tysięcy złotych (w zależności od marki, jakości podzespołów i stanu technicznego). Jeśli interesuje nas rzetelny skup aut Radom to miasto, w którym taka firma działa od wielu lat.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + szesnaście =