Jak wydzielić strefy w otwartej kuchni z salonem?

Coraz więcej osób decyduje się w swoim domu na salon połączony z kuchnią. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale wymaga wydzielenia dedykowanych stref. Zatem, jak tego dokonać? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego wpisu.

Salon oraz kuchnia – jak je ze sobą połączyć?

Salon i kuchnia pełnią w domu całkowicie odrębne funkcje. W tym pierwszym pomieszczeniu z zasady odpoczywamy, a w drugim gotujemy. Pomijając jednak te różnice, oba te miejsca można połączyć w jedno. W tych przypadkach należy jednak pamiętać o wydzieleniu pewnych stref. Tak więc salon z kuchnią powinien mieć wyodrębnione miejsce przeznaczone wyłącznie do gotowania oraz część dedykowaną rodzinnemu wypoczynkowi. W przypadku większych pomieszczeń dobrym pomysłem jest stworzenie również osobnej strefy, w której doskonale odnajdą się duże, wygodne i pozwalające na rodzinne spożywanie wcześniej przygotowanych posiłków stoły okrągłe do jadalni.

Osobnym tematem jest aranżacja części wypoczynkowej. Już na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę miejsce na telewizor, wygodne fotele wypoczynkowe oraz stolik kawowy. Oczywiście, nie jest to wyposażenie, które musi się znaleźć w każdym salonie połączonym z aneksem kuchennym. Niemniej jednak ciężko wyobrazić sobie rodzinny odpoczynek bez tych mebli. Co warte jeszcze zaznaczenia, strefę wypoczynkową warto nieco osłonić od pozostałej części salonu. W roli subtelnej granicy stref sprawdzi się na przykład niewysoki regał na książki, czy też przepuszczająca światło, ażurowa ścianka.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 7 =