Jak zamontować basen?

Baseny stelażowe to konstrukcje, które od wielu już lat można zobaczyć w ogrodach i na działkach. Wynika to z faktu, że są one solidne, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i stabilne. Niektóre osoby zastanawiające się nad zakupem takiego zbiornika mają jednak obawy związane z tym, że nie będą w stanie poprawnie go zmontować. Wątpliwości te są jednak zupełnie niepotrzebne, ponieważ cały proces przebiega zazwyczaj szybko i nie jest zbyt skomplikowany. Na szczególną uwagę zasługują baseny metal frame marki Intex – dołączana jest do nich bowiem dokładna instrukcja montażu krok po kroku. 

Nie taki diabeł straszny

Przy montażu basenu stelażowego powinny uczestniczyć co najmniej dwie osoby, bo jest to gwarancja znacznego przyspieszenia całego procesu. Po pierwsze należy dokładnie wysprzątać podłoże przygotowane na postawienie zbiornika. Pamiętajmy bowiem, że nawet najmniejszy kamień czy szkło może nam poranić stopy, gdy staniemy w gotowej konstrukcji. Warto również zweryfikować, czy ziemia jest całkowicie płaska i nie posiada żadnych wybrzuszeń oraz spadków.

Następnie można przystąpić do montażu stelaża, składającego się z wielu rurek – zarówno poziomych, jak i pionowych. W tym celu zapoznajmy się z instrukcją dołączoną do produktu. Zazwyczaj cały ten proces polega na wsunięciu pionowych belek za pas zlokalizowany w środkowej części powłoki stelażu, a następnie wsunięciu ich za dolną linkę służącą do zabezpieczenia całości.

Na końcówki nasuwa się natomiast specjalne ochronne nakładki. Po zakończeniu upewnijmy się, że wszystkie zatyczki zostały prawidłowo zamontowane. Teraz można już przystąpić do napełniania zbiornika wodą – najpierw nalejmy około 3 cm w celu potwierdzenia, że basen został postawiony na płaskim podłożu. Jeśli wszystko jest w porządku, można napełniać go dalej. Osoby niepewne swoich umiejętności powinny pomyśleć o basenach Intex, słynących z solidności, a jednocześnie dużej prostoty w konstrukcji.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + osiem =