USG bioderek niemowlaka – czy jest to konieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

USG jest bezbolesnym, nieinwazyjnym badaniem obrazowym, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów struktur wewnątrz ciała. Ultradźwięki są wykorzystywane do badania narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych i płodów.

Dlaczego lekarze wykonują badania ultrasonograficzne bioder?

Ultradźwięki są używane do określenia, czy dziecko ma zwichnięte biodra, które są poza miejscem. Lekarze często wykonują ultradźwięki na niemowlęta i dzieci, ponieważ nie zawsze mogą powiedzieć patrząc, czy biodro jest poza miejscem, czy nie. USG może również pomóc w identyfikacji innych problemów z biodrami lub obszaru miednicy, takich jak clubfoot lub wrodzone zwichnięcie biodra (CHD).

USG bioderek Warszawa jest najczęściej stosowane do wykrywania dysplazji stawu biodrowego. Lekarze używają ultradźwięków, aby spojrzeć na trzy obszary biodra: Panewka to miejsce, w którym głowa kości udowej łączy się z miednicą. Błona maziowa to pierścień, który otacza panewkę. Chrząstka stawowa pokrywa końce kości, gdzie spotykają się one ze sobą.

Kto może przeprowadzić takie badanie?

Ogólnie rzecz biorąc, badanie ultrasonograficzne jest wykonywane przez radiologa. Radiolog jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu warunków, które wpływają na narządy ciała. USG może pomóc lekarzowi określić, czy istnieją łzy lub pęknięcia w którymś z tych obszarów. Ponadto, może być stosowany do wykrywania innych problemów z biodrem, takich jak zwichnięcie (poza miejscem) lub podwichnięcie (częściowo poza miejscem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*