Jaką sofę wybrać?

Sofa znajdująca się w salonie to niemal obowiązkowy mebel w dzisiejszych czasach. Bardzo ważne jest dobranie takiej sofy, która sprawdzi się najlepiej. Odchodzi się już powoli od deseni i wybiera coraz częściej stonowane sofy w kolorze szarym. W sofach tapicerowanych bardzo często korzysta się z wielu urozmaiceń krawieckich takich jak przeszycia, pikowania, a także oryginalne szwy. Dalej na czasie jest skórzana sofa, czyli połączenie dobrego gustu i elegancji. Taka sofa przede wszystkim sprawia wrażenie luksusu.

Obicie

Liczy się nie tylko ładny wygląd, ale i trwałość. Pokrycie, jakim pokryta jest sofa, musi być trwałe, aby posłużyło nam wiele lat i tak szybko się nie przetarło. Gdy, w domu mieszkają dzieci, warto przemyśleć kupno sofy, której pokrowiec można ściągnąć i wyprać. Dobrym rozwiązaniem są także tapicerki z powłoką teflonową. Do domów, w których mieszkają zwierzęta, najlepsze będą obicia antarowe.

Forma

Sofy, które wyglądają jak nowoczesne rzeźby, wymagają dużo wolnego miejsca. Taką sofę najlepiej umiejscowić pośrodku salonu. Jeśli nie mamy, aż tyle wolnej przestrzeni, możemy zakupić mniejszą sofę 2-osobową.

Sofa z funkcją spania

Jest wiele dostępnych na rynku meblowym sof z funkcją spania. To bardzo dobre rozwiązanie do salonu, gdy chcemy mieć możliwość przenocowania kogoś, a nie mamy pokoju gościnnego. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na cały mechanizm rozkładania, czy nie sprawia widocznych problemów, oraz oczywiście czy sofa jest na tyle wygodna, aby na niej komfortowo spać.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − trzy =