Jakie akcesoria przydadzą się bokserowi?

Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, tak i przy boksie sięgamy po wiele akcesoriów, które mogą podnieść jakość ćwiczeń. Co może się przydać w tym sporcie?

Rękawice

Są oczywiście nieodzownym sprzętem każdego boksera i dobrze jest tutaj postawić na dobrą jakość, jaką oferują choćby rękawice bokserskie King. Należy też pamiętać, że niezbędnym ich uzupełnieniem będą taśmy bokserskie, którymi owijamy zawczasu dłonie. Usztywniamy tym samym palce i zapewniamy sobie większe bezpieczeństwo, bowiem w przeciwnym razie szybko moglibyśmy połamać sobie palce przy zadawaniu mocniejszych ciosów.

Warto również pamiętać, że rękawice dopasuje się pod kątem przeznaczenia i profesjonalni bokserzy posiadają ich przeważnie kilka par – inne wybieramy bowiem pod typowe treningi czy sparingi, a inne do występów na zawodach.

Akcesoria treningowe

Istnieje szereg gadżetów, które umożliwiają efektywne treningi, ale też dbają o zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. Zalicza się do tego kask bokserski, który będzie niezbędny, jeżeli próbujemy swoich sił ze sparingpartnerami. Przy samych ćwiczeniach bardzo przydają się z kolei tarcze treningowe, gruszki czy specjalne worki.

Pozwalają one trenować także samemu i można szlifować na nich technikę, ale również siłę i powtarzalność swoich uderzeń, co będzie niezwykle istotne, jeżeli potem będziemy chcieli przetestować swoje możliwości już w ringu. Dobry sklep sztuki walk z pewnością będzie posiadał takie akcesoria, a także elementy odzieży, a więc dobrze przylegające do ciała spodenki oraz koszulki, które nadadzą się odpowiednio do treningów.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =