Jakie badania wykonuje optometrysta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym wieku należy dbać o kondycję oczu. W zależności od indywidualnych predyspozycji, genetyki oraz stylu życia mogą się pojawiać problemy ze wzrokiem. Wszystkie niepokojące objawy najlepiej od razu skonsultować ze specjalistą. Wiele centrów okulistycznych w swojej ofercie proponuje zarówno badania wzroku, jak i możliwość dobrania odpowiednich oprawek. 

Na jakie badania wzroku warto się zdecydować?

Jednym z ważnych specjalistów w dziedzinie okulistyki jest optometrysta – dla wielu osób stosunkowo mało znany. To właśnie ta osoba może postawić szczegółową diagnozę i rozwiać wszystkie wątpliwości związane z wadami wzroku. Optometrysta dokładnie określa parametry, które odbiegają od normy. W ten sposób można dobrać idealne oprawy okularowe lub soczewki kontaktowe. Jeżeli potrzebne jest takie badanie wzroku Poznań to miasto, w którym oferowane są kompleksowe usługi w tym zakresie.

W gabinecie optometrysty znajdują się specjalistyczne urządzenia, przeznaczone do wykonania specjalistycznego badania, co pozwala na precyzyjne określenie źródła zaburzeń widzenia. Wykonywany jest pomiar ostrości wzroku, przy jednoczesnym określeniu wszystkich nieprawidłowości. Podczas takiej wizyty diagnozowane są także zaburzenia gałki ocznej i wady widzenia. Bardzo często wykonywany jest również pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Optometryści udzielają także fachowych porad odnośnie ćwiczeń oczu i dobierania okularów korekcyjnych. Dzięki takiemu szczegółowemu badaniu można w porę zapobiec postępowaniu niepokojących zmian. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*