Jakie są zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja budynków pianką poliuretanową to doskonały sposób na utrzymanie ciepła w domu zimą i chłodu latem. Jest to zrównoważona izolacja, która może być łatwo poddana recyklingowi. Wiele zalet mieszkania w domu sprawia właśnie ocieplenie budynku Poznań to miasto, w którym znajdziesz specjalistów od tego typu usług.

Oto sześć zalet izolowania budynków pianką poliuretanową:

Jest łatwa w instalacji

Pianka poliuretanowa jest lekkim, elastycznym materiałem, który rozszerza się przy nakładaniu, więc nie ma potrzeby stosowania niechlujnych klejów ani specjalnych narzędzi. Pianka rozszerza się do 600 razy w stosunku do swojej objętości, wypełniając wszelkie szczeliny i puste przestrzenie pomiędzy słupkami ściennymi i belkami stropowymi. Będziesz miał tylko jedną warstwę pianki zamiast kilku warstw listew lub koców, które musiałbyś zainstalować w przypadku innych rodzajów izolacji. Jest również szybki i prosty w instalacji.

Jest ognioodporna

Pianka poliuretanowa jest od dziesięcioleci stosowana jako skuteczny materiał ognioodporny w poduszkach meblowych, materacach, siedzeniach samochodowych i innych przedmiotach, które codziennie stykają się ze skórą ludzi. Jej właściwości ognioodporne sprawiają, że jest idealna do stosowania w domach, w których często bawią się dzieci lub gdzie w zimowych miesiącach zwierzęta domowe wędrują w poszukiwaniu ciepła. Materiał nie będzie łapał się na ogień, nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest również odporny na uszkodzenia wodne i pleśń, co oznacza, że nie zużyje się ani nie pogorszy z czasem, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym wilgoć jest problemem. Pianka występuje w wielu różnych rozmiarach i grubościach, więc możesz wybrać ilość izolacji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*