Kiedy powinniśmy wysłać nasze dziecko na socjoterapie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ zależy od wielu czynników.

W pierwszej kolejności należy rozważyć, czy dziecko potrzebuje pomocy w zakresie umiejętności społecznych. Jeśli tak, to możesz skorzystać z tej formy terapii, na którą możesz zapisać swoje dziecko przykładowo na stronie http://puer-zawiercie.pl/.

Umiejętności społeczne to wyuczone zachowania, które pomagają ludziom w interakcji z innymi. Na przykład, posiadanie dobrych manier i umiejętność podtrzymywania rozmowy są częścią umiejętności społecznych.

Niektóre dzieci z różnych powodów nie radzą sobie dobrze w sytuacjach społecznych, przez które muszą udać się na terapię. Takimi sytuacjami są:

Problem z nawiązaniem kontaktu

Mogą mieć problemy z nawiązywaniem i utrzymaniem przyjaźni, ponieważ nie wiedzą, jak rozmawiać o rzeczach, które interesują inne dzieci lub nie rozumieją sygnałów społecznych (np. kiedy ktoś im dokucza).

Nieśmiałość

Mogą być nieśmiałe i trudno im podejść do innych, zwłaszcza jeśli nie są pewne, co powiedzieć lub jak się zachować w ich otoczeniu. Nieśmiałość może być spowodowana zwykłym lękiem przed spotkaniem z nowymi ludźmi; może być również związana z poważniejszymi problemami emocjonalnymi, takimi jak zaburzenia lękowe lub depresja.

Problemy ze zrozumieniem

Mogą mieć problemy ze zrozumieniem zasad gier i sportów, co może sprawić, że będą wydawać się przegrani podczas imprez szkolnych, takich jak przerwa czy zajęcia gimnastyczne. Czasami jest to spowodowane rzeczywistymi zaburzeniami w nauce, które utrudniają dzieciom rozumieją o co są pytani, ale może to być również spowodowane nieśmiałością lub tym, że po prostu nie grali wcześniej w wiele gier.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*