Kiedy trzeba wymienić gniazdo ładowania w iPhone?

Telefony firmy Apple znane są z tego, że posiadają niestandardowe gniazdo ładowania oraz komunikacji, zwane Lightning. Jest ono dosyć solidne, nie rozpada się tak łatwo jak zwyczajne micro-USB czy nawet USB typu C, jednak przy bardzo częstym użyciu również mogą pojawić się awarie. Dziś dowiemy się jakie są ich najczęstsze symptomy i kiedy na 100% winne jest samo złącze, a nie jakiś problem programowy. Sprawdzimy także co zrobić, gdy usterka gniazda pojawi się w naszym iPhonie.

Problemy z ładowaniem

Pierwszą i główną funkcją złącza Lightning jest zapewnienie możliwości ładowania baterii. Usterka gniazda będzie się więc objawiać słabym stykiem ładowarki, być może trzeba będzie kabel przytrzymywać ręką, by smartfon mógł pobierać prąd. Zdarza się jednak, że awaria nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Ładowanie może działać, jednak będzie przebiegać znacznie wolniej niż kiedyś. Jeśli zauważamy te objawy, oznacza to że konieczna będzie naprawa iPhone Warszawa ma na szczęście mnóstwo serwisów GSM oraz autoryzowanych punktów Apple, gdzie możemy jej dokonać.

Komunikacja z komputerem

Port Lightning oprócz funkcji ładowania zapewnia także możliwość podłączania smartfona do komputera. Stosowane są do tego dodatkowe linie danych, które również mogą ulec uszkodzeniu, niezależnie od linii ładowania. Jeśli iPhone nie łączy się z żadnym komputerem, niezależnie od zastosowanych sterowników, to najprawdopodobniej doszło do awarii gniazda. Wymianę powinien przeprowadzić dobry serwis Apple Warszawa daje nam duży wybór pod tym kątem, dlatego warto wybrać punkt, który ma najlepsze opinie klientów.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =