Kupno zabawek dla dziecka – jak ułatwić sobię sprawę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co jakiś czas w życiu przychodzi moment, gdy trzeba kupić dziecku nowe zabawki. Jedni rodzice robią to tylko raz na jakiś czas, zwracając uwagę na to, że zbyt wiele prezentów może zdemoralizować malucha. Z drugiej strony są też rodzice, którzy kupują nowe gadżety bardzo często, wychodząc przy tym z założenia, że to najlepszy moment na rozpieszczanie swojego potomka. Swoje trzy grosze dorzucają także dziadkowie. Większość z nich uwielbia sprawiać swoim wnukom prezenty, bo to dla nich najlepsza forma okazywania miłości.

Gdy jednak kupuje się kolejną zabawkę, często występuje problem z jej wyborem. Wtedy najlepiej kierować się charakterem malucha, bo kto, jak nie my najlepiej znamy jego potrzeby. Dzieci aktywne potrzebują dużo ruchu. Uwielbiają zabawki, które umożliwiają im zabawę na świeżym powietrzu. Pojazdy na pedały dla chłopca będą świetnym wyborem dla żywiołowych dzieci, które nie mogą usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu.

Zabawa i nauka

Nie każde dziecko jednak najbardziej na świecie lubi ruch. Są też maluchy, które wolą spokojniejsze zabawy. Dla nich gra w skojarzenia będzie o wiele przyjemniejsza niż bieganie na zewnątrz. Dodatkowo pomoże też rozwinąć pamięć i koncentrację. Jeśli mamy w domu takie właśnie dziecko, to z pewnością zakocha się ono w podobnej zabawie. Rodzinne spędzenie czasu przy karcianej lub planszowej grze to przyjemne chwile, które zaprocentują w przyszłości. Kilkulatkowie, którzy grają w edukacyjne gry, zdecydowanie lepiej radzą sobie później w szkole i otrzymują lepsze stopnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*