Lustro w mieszkaniu a zasady feng shui

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Feng shui jest jedną ze starożytna praktyk planowania przestrzeni, która ma na celu osiągnięcie zgodności ze środowiskiem naturalnym. Początkowo takie rozwiązania stosowana w budowie miast, wsi oraz budynków gospodarczych. Obecnie zasadę feng shui stosuję się podczas aranżacji wnętrz, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia i wprowadzić spokój oraz harmonię. Jaką rolę w feng shui odgrywają lustra? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie w naszym artykule.

Lustro w mieszkaniu a zasady feng shui

Lustra w zasadach feng shui najczęściej porównywane są do lekarstwa, które może rozwiązać nasze problemy związane z przestrzenią, w której na co dzień funkcjonujemy. Ważna jest również kwestia energii, ponieważ lustra odbijają złe emocje, które pojawiają się w danym pomieszczeniu.

Jakie lustra powinniśmy wybrać w zgodzie z zasadami feng shui?

Po pierwsze powinniśmy wybierać proste lustra, na przykład lustra z białą ramą stanowiące całość. Bez podziału na kilka małych elementów.

Po drugie: zgodnie z zachowaniem harmonii z naturą, należy lustro wiszące powiesić w takim miejscu, które zapewni odbicie pięknym krajobrazów ze świata zewnętrznego.

Trzecia zasada mówi o tym, aby wieszać lustra blisko drzwi, szczególnie wyjściowych. Zapewni to pozytywne odbicie swojej osoby przed każdym wyjściem z domu.

Istnieje wiele wytycznych związanych z zasadami feng shui, dlatego warto poznać całą naukę i zastosować ją w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu zyskamy miłe i przyjazne wnętrze, pozbawione negatywnej energii oraz złych emocji. Pamiętaj, aby nie wieszać luster naprzeciwko siebie, ponieważ będą przez cały czas marnowały energie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*