Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu wnętrz?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci kim jesteś. To stwierdzenie bardzo dobrze pasuje do dzisiejszych czasów. Współczesne wnętrza wymagają dużo uwagi, gdyż powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także odzwierciedlać nasz charakter, osobowość, przyzwyczajenia itp. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich projektowaniu?

Pierwsze kroki

Należałoby zacząć się nad tym zastanawiać już na etapie wyboru nieruchomości. Dużo zależy od tego, gdzie zamierzamy mieszkać, oraz jakim metrażem będziemy dysponować. W domu nie sprawdzi się na przykład styl industrialny, a w mieszkaniu dziwnie będzie wyglądał styl wiktoriański. Poza tym im większe lokum tym więcej rzeczy będzie można w nim pomieścić nie narażając się na zagracenie niczym na strychu w muzeum. Nie bez znaczenia jest tu też wysokość pomieszczeń. Wspomniany wcześniej styl industrialny to przede wszystkim przestrzeń i wysokie pokoje. Od tego zależy także czy będziemy mogli pozwolić sobie na antresolę.

W następnym kroku trzeba zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń. W jednym typie dekorowania wnętrz wymagane są otwarte przestrzenie bez wyraźnie wydzielonych stref, w innym zaś należy te przestrzenie wyznaczyć. Nie wolno też zapomnieć o funkcjonalności. Kuchnia i jadalnia nie mogą znajdować się w przeciwległych kątach mieszkania, podobnie jak sypialnia i garderoba.

Dopiero na sam koniec powinniśmy zostawić zdecydowanie się na konkretny styl bądź mieszankę kilku z nich. Będzie to odzwierciedlenie charakteru właściciela. W końcu wszystko musi cieszyć oko i być praktyczne. Dlatego właśnie do zadania należy zabrać się kompleksowo.

A co jeśli nie mamy pomysłu?

W takim przypadku należy zwrócić się do profesjonalisty. Nie będzie o to trudno. Można zajrzeć np. na stronę https://architeka.co/. W końcu żyjemy w czasach Internetu. Opcji jest więc wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*