Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zatrudnienie pracowników to dla każdego pracodawcy poważne wyzwanie, które związane jest między innymi z szeregiem czynności formalnych, które zmuszony jest wykonać. Każdy formalny krok to zawsze pewnego rodzaju przeszkoda, wyzwanie lub też utrudnienie, a jeśli mowa o dziesiątkach pracowników – po prostu żmudna praca. Leasing pracowników może znacząco ją ułatwić.

Kto tak naprawdę zatrudniania pracowników leasingowanych?

Leasing zazwyczaj kojarzy się nam z firmowym samochodem, ale tak naprawdę może on odnosić się do różnych rozwiązań technicznych, urządzeń, a nawet ludzi. W tym ostatnim przypadku pracownicy zatrudniani są przez agencję pracy, która bierze na siebie wszystkie kwestie związane z formalizacją ich pracy, takie jak uzyskiwanie zaświadczeń, pozwoleń czy też kontakty z urzędem pracy. Szczegóły takiego działania możesz znaleźć na stronie http://www.laxowork.pl/leasing-pracownikow-z-ukrainy/.

Co zyskuje pracodawca?

Pracodawca, a w zasadzie właściciel przedsiębiorstwa, podpisuje umowę z firmą leasingującą pracowników, a nie z pojedynczymi pracownikami. Dzięki temu może od razu, bez żadnych dodatkowych obowiązków formalnych, korzystać z ich umiejętności. Zleca im zadania i nadzoruje pracę, ale jednocześnie jest zwolniony z formalnych zależności, które mogłyby pochłonąć jego cenny czas.

Warto zauważyć, że takie rozwiązanie pomaga także w obniżeniu kosztów zatrudnienia, narzuconych na przedsiębiorcę. Eliminuje także uciążliwe przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych, dając czas pracodawcy na ciekawsze rzeczy – w tym przypadku to firma outsourcingowa (agencja pracy) ma bowiem znaleźć najlepszych pracowników an dane stanowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*