Odrolnienie działek – na czym właściwie polega?

Nabycie gruntu jest jednym z ważniejszych etapów inwestycji we własny dom. Wiele osób decyduje się na zakup ziemi rolnej, którą ma zamiar wykorzystać jako teren budowlany. Aby mogło do tego dojść, bardzo często potrzebne jest odrolnienie gruntu. Na czym polega ta operacja?

Odrolnienie gruntu – podstawowe informacje

Często chęć zakupu działek rolnych podyktowana jest niską ceną gruntu tego typu. O przeznaczeniu danej działki decydują zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Należy zauważyć, że w wielu sytuacjach ziemia rolna znajduje się nawet w obrębie dużych miast i jest traktowana jak każda nieruchomość, również w mniejszej miejscowości – pod względem łatwości, z jaką może przebiegać odrolnienie działek Tarnów nie będzie więc znacząco odbiegał od otaczających go wiosek. Sam proces przebiega w dwóch etapach: należy w nim uzyskać zgodę na zmianę przeznaczenia ziemi w planie zagospodarowania oraz na wyłączenie gruntu z produkcji rolnej. Sam proces może więc być stosunkowo długotrwały. Umożliwia jednak wznoszenie budynków o charakterze mieszkalnym na niezwykle tanio zakupionych gruntach. W związku z tym w wielu wypadkach jest on stosunkowo opłacalny dla kupującego nieruchomość tego typu.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =