Platforma e-commerce – czym jest i jak wybrać najlepszą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes. Dziś większość ludzi chętnie robi zakupy w internecie, dlatego prowadzenie sklepu może zagwarantować przedsiębiorcy atrakcyjne przychody. Najważniejszym narzędziem w branży jest platforma e-commerce. Czym jest i jak wybrać najlepszą?

Co to jest platforma e-commerce?

Platformą e-commerce nazywamy oprogramowanie, które umożliwia sprawne zarządzanie sklepem internetowym. Wśród jego najważniejszych funkcji wymieniamy zarządzanie produktami i sprzedażą. Co oznacza to w praktyce? Przedsiębiorca poprzez platformę może dodawać i usuwać produkty do sklepu, wprowadzać ceny i opisy, aktualizować stany magazynowe, przyjmować zamówienia i płatności, a także wystawiać dokumenty sprzedaży.

Platforma e-commerce to także:

  • szybki kontakt z klientem, np. poprzez maile transakcyjne i czaty,
  • marketing e-commerce, a w szczególności blog firmowy, rekomendacje i SEO,
  • opcja bezpiecznego zarządzania danymi,
  • możliwość integracji z zewnętrznymi programami i narzędziami.

Platformy e-commerce różnią się od siebie funkcjami, obsługą i innymi opcjami. Jak wybrać najlepszą?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy e-commerce?

Platforma ecommerce musi być intuicyjna i łatwa w obsłudze. Powinna zapewniać możliwość integracji sklepu z różnymi systemami płatności, sposobami wysyłki, programem magazynowo-księgowym czy hurtowniami. Duże znaczenie ma także przejrzystość i wygląd sklepu – atrakcyjna strona przyciąga klientów i wzmacnia pozytywny wizerunek firmy.

Platforma Omnicommerce oferuje ponad 20 modułów funkcjonalnych oraz specjalistycznych narzędzi szytych na miarę oczekiwań najbardziej wymagających osób. System może działać jako oddzielny serwis lub część firmowej witryny. Omnicommerce to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw handlowych, usługowych i produkcyjnych działających w systemie B2B lub B2C. Sprawdź pełną ofertę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*