Pościel na zimę – jaką wybrać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych elementów naszej sypialni, zaraz obok łóżka, jest oczywiście jego wyposażenie w postaci odpowiedniej pościeli. Pościel jak wiadomo powinna być właściwie dobrana, najlepiej w zależności od aktualnej pory roku. Jest to związane oczywiście z temperaturą panującą w nocy, która w zimie będzie znacznie niższa. Co za tym idzie, to właśnie w zimie ciepła kołdra i wygodna poduszka przyda się najbardziej. Jaką zatem pościel wybrać na najzimniejszą z pór roku?

 

Wybór pościeli na zimę

Pościele można spotkać na rynku w bardzo wielu rodzajach, które rozróżnia się przede wszystkim na materiał wykonania. Jeżeli chodzi o wybór pościeli na zimę, to materiał z którego jest wykonana powinien być ciepły i zatrzymujący ciepło. Doskonałym przykładem i świetnym wyborem okaże się więc np. pościel flanelowa. Flanela jest to stosunkowo lekka tkanina. Jej powierzchnia pokryta jest specjalną warstwą włókienną, dzięki czemu sprawia wrażenie miękkości i delikatności, które gwarantują dobry sen. Poza tym jest naprawdę odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo izoluje ciepło. Dzięki temu sprawdza się podczas chłodnych, zimowych nocy.

Alternatywą mogą być także pościele wełniana i puchowa. Pierwsza z nich to naturalny materiał, który zatrzymuje ciepło, a jednocześnie pozwala skórze oddychać, co stanowi dużą zaletę. Pościel puchowa jest zaś dość ciężka i gruba, ale zarazem ciepła i wygodna. Dzięki niej podczas zimowej nocy, także będziemy mogli czuć się zdecydowanie dobrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*