Powietrze w pomieszczeniu przemysłowym – dlaczego warto je oczyszczać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powietrze w pomieszczeniu przemysłowym powinno być oczyszczane. Powietrze, którym oddychamy jest mieszaniną gazów, a najważniejszym z nich jest tlen. Tlen pełni ważną rolę w naszym życiu: jest niezbędny do oddychania i przemiany materii, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i tętno.

Co znajduje się w powietrzu?

Oprócz tlenu w powietrzu znajduje się kilka innych składników: azot (N2), dwutlenek węgla (CO2), para wodna (H2O) i inne gazy. Substancje te będą miały wpływ na Twoje zdrowie, a także na jakość pracy wykonywanej przez Twoich pracowników, jeśli nie będą regularnie usuwane z powietrza.

Od czego zależą?

Stężenie tych substancji zależy od wielu czynników: temperatury, wilgotności, a nawet pory dnia, w której pracuje się w danym pomieszczeniu. Dodatkowo zależy od tego, jaki rodzaj pracy jest tam wykonywany – czy jest to przemysł lekki czy ciężki, gdzie pracuje wiele osób jednocześnie, czy tylko jedna osoba wykonuje swoje zadanie w pojedynkę.

Zanieczyszczenie powietrza może być przyczyną poważnych chorób pracowników, jeśli nie podejmą oni i kierownictwo działań mających na celu oczyszczenie środowiska pracy.

Jeśli szukasz odpowiednich rozwiązań, to koniecznie sprawdź: https://ottoindustries.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*