Profesjonalna wycena domu – dlaczego warto o niej pomyśleć?

Wycena nieruchomości ma na celu przede wszystkim określić wartość rynkową domu, mieszkania, lokalu czy działki. Wykonywana jest ona przez rzeczoznawcę majątkowego posiadające stosowne uprawnienia w tej dziedzinie. Warto dowiedzieć się, w jakich konkretnych sytuacjach wycena nieruchomości może okazać się najbardziej pomocna.

Kilka powodów, dla których warto przeprowadzić profesjonalną wycenę domu

Każda wycena nieruchomości sporządzana jest w pisemnej formie operatu szacunkowego. Jej wykonanie jest wskazane szczególnie wtedy, gdy zamierzamy sprzedać posiadany przez nas dom i chcemy ustalić, jaką cenę możemy za niego uzyskać. Wycena jest konieczna również w momencie starania się o kredyt hipoteczny na zakup konkretnego domu, ponieważ bank musi znać dokładną wartość zabezpieczenia. Operat szacunkowy jest niezbędny także wtedy, gdy planujemy przeprowadzić podzielenie majątku, w którego skład wchodzi właśnie nieruchomość. Znajomość realnej wartości rynkowej domu może być pomocna także do tego, aby ustalić czynsz za jego wynajem. Można oczywiście samemu ocenić orientacyjną wartość na podstawie np. innych podobnych domów znajdujących się w okolicy, ale jeśli wycena ma mieć moc prawną musi zostać sporządzona przez rzeczoznawcę. Posiada bowiem on niezbędną wiedzę oraz umiejętności, a także dostęp do baz notarialnych, które są niezbędne do tego, aby prawidłowo ocenić wartość. Jeśli więc chcemy dokonać takiej wyceny niezbędna będzie do tego kancelaria rzeczoznawcy majątkowego Warszawa to miasto, gdzie taką oczywiście znajdziemy. 

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 12 =