Sprzedaż domu przez biuro nieruchomości – czy to się opłaca?

Sprzedaż domu wiąże się z wieloma wątpliwościami. Już sama wycena może stanowić spore wyzwanie, każdy chciałby przecież uzyskać jak najlepszą cenę, a jednocześnie nie czekać na kupca przez kilka lat. Nie bez znaczenia jest też forma i miejsce zamieszczenia ogłoszenia. W wielu przypadkach niedoświadczone osoby same odbijają od siebie potencjalnych klientów nieprofesjonalnymi zdjęciami, nielogicznym układem ogłoszenia czy lakonicznym lub niepełnym opisem. Czy warto walczyć z tym wszystkim samodzielnie?

A może biuro nieruchomości?

W głowie każdego, kto sprzedawał kiedyś dom, z pewnością pojawiły się myśli o sprzedaży poprzez pośrednika. Zazwyczaj wszyscy znajomi jednogłośnie odradzają nam taką opcję, pamiętajmy jednak, że sprzedaż domu to nie sprzedaż samochodu. Nie każdy pośrednik musi być nieuczciwy, przedsiębiorstwa zajmujące się nieruchomościami wręcz muszą budować pozytywny wizerunek, by ich działalność była opłacalna. Ze strony klienta jest podobnie, nie ma większego znaczenia to, czy dom jest kupiony od pierwszego właściciela, czy od pośrednika. Liczy się stan, lokalizacja i cena. Jeśli mamy dość zmagań z samodzielną sprzedażą, powinniśmy postawić na biuro nieruchomości Poznań, Katowice, Szczecin, Wrocław, bez znaczenia gdzie znajduje się sprzedawany dom, największe, godne zaufania biura działają na terenie całego kraju.

Dlaczego warto?

Za zwróceniem się do zawodowego pośrednika przemawia kilka czynników. Po pierwsze, nie będziemy musieli tracić mnóstwa czasu na zamieszczanie ogłoszeń, odpowiadanie na telefony i odpisywanie na pytania, czy późniejsze negocjacje. Co prawda, tracimy ułamek ceny, oczywistym jest, że biuro musi przecież na swoich usługach zarabiać, oszczędzamy sobie jednak mnóstwa nerwów. Jeśli zamiast pośrednictwa zdecydujemy się na sprzedaż pośrednikowi, nie będziemy musieli niepokoić się już dłużej brakiem zainteresowania. 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 3 =