Szeroki nosek, miękka gąbka, wzmocnienie boczne – jakie elementy obuwia zapobiegają deformacjom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane obuwie ortopedyczne jest niesamowicie istotne. Wpływa ono bowiem na ukształtowanie stopy oraz sposób, w jaki się ją stawia. To dlatego istnieją kwestie, na które koniecznie należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie modele. Dzięki temu zapobiegnie się deformacjom.

Jakie cechy powinno posiadać idealne obuwie ortopedyczne?

Przede wszystkim warto zapoznać się z najważniejszymi cechami, jakie powinno posiadać odpowiednio dobrane obuwie, które ma zapobiegać deformacjom stóp. Przede wszystkim takie buty powinny posiadać szeroki nosek. Dzięki temu palce nie nachodzą na siebie, a więc uniknąć można ich deformacji. Nie są one bowiem skrzywione ani nienaturalnie powykręcane. Jest to jedna z najważniejszych cech odpowiednich butów profilaktycznych dla dzieci. Dzięki temu stopa będzie rosła w swoim rytmie i pozostanie miejsce na palce, bez wykrzywiania ich.

Istotna jest także miękka gąbka, dzięki której podeszwa stopy jest odpowiednio ułożona i dopasowuje się do podłoża oraz nacisku. Sandałów ortopedycznych dla dzieci nie powinno się kupować, o ile nie mają wzmocnienia bocznego. Jest to element obowiązkowy, zapobiegający temu, by stopa “nie uciekała” w bok i pozostawała na swoim miejscu przez cały czas noszenia obuwia. Wzmocnienie wpływa także pozytywnie na ewentualne leczenie płaskostopia. Stopa jest naturalnie wymodelowana, a także obuwie nadaje jej odpowiedni kształt.

Każda z tych cech jest równie ważna. Warto więc przyjrzeć się lepiej potencjalnym butom ortopedycznym. Ich wykonanie jest bardzo istotne. W końcu są to buty, które mają zapobiec deformacji stopy u dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*