Szkoda komunikacyjna – jak ubiegać się o odszkodowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odszkodowanie za szkody komunikacyjne to coś, z czym możesz mieć do czynienia, jeśli uczestniczyłeś w wypadku drogowym. Może to być stresujący moment, zwłaszcza jeśli to Ty zawiniłeś i musisz zapłacić za naprawę pojazdu drugiej osoby. Jeśli jednak nie zawiniłeś, to prawdopodobnie będziesz miał prawo do odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej drugiej osoby.

Należy być ostrożnym

W takim przypadku należy upewnić się, że nie zaakceptujemy niczego, dopóki nie zostanie wypłacone z ich polisy. Zdarzają się przypadki, w których ludzie próbują oferować pieniądze przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności przez ich towarzystwo ubezpieczeniowe, co może narazić ich na oszustwo lub nawet zarzut kradzieży, jeśli przyjmą pieniądze bez upewnienia się, że są one poparte odpowiednią polisą ubezpieczeniową.

Notatki

Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest robienie dobrych notatek podczas rozpatrywania roszczenia, a także zapisywanie wszelkich rozmów, które mają miejsce między nami a innymi stronami zaangażowanymi w roszczenie. Może to obejmować e-maile lub rozmowy telefoniczne, jak również spotkania twarzą w twarz podczas omawiania wszelkich kwestii związanych z roszczeniem o odszkodowanie i ile może kosztować na przykład naprawa.

Jeśli masz jakiś problem z odszkodowaniem, to dochodzenie odszkodowań Szczecin, jest miastem, w którym rozwiążesz różne sprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*