Sztukateria styropianowa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztukateria to stary sposób ozdabiania powierzchni. Nadaje budynkom unikalnych kształtów i bogatego charakteru. Jednak obecnie coraz częściej zamiast klasycznej, ciężkiej sztukaterii wykonanej z gipsu czy innych materiałów o sporej wadze, jest przygotowywana ze styropianu. Dlaczego warto zainteresować się właśnie taką formą?

Dlaczego styropian jest lepszy od klasycznych materiałów?

Wydawać by się mogło, że wykorzystanie styropianu, który kojarzy się raczej z ociepleniem niż ozdobą budynków, nie pozwoli na uzyskanie tak bogatego wyglądu, jak w przypadku tradycyjnych ozdób stosowanych na elewacjach. Jednak jest to tylko złudne wrażenie i styropian pozwala uzyskać równie efektowny wygląd fasady. Co więcej, oferuje także szereg innych korzyści:

  • Lekkość – sztukateria styropianowa z całą pewnością jest najlżejszym rodzajem ozdoby, jaki możemy sobie wyobrazić. Materiał, z którego jest wykonana, nie stanowi więc żadnego obciążenia dla całej elewacji i ściany.
  • Różnorodne kształty – sztukateria styropianowa producent Styro Styl oferuje swoim klientom wiele ciekawych modeli, które z pewnością mogą zachwycać swoim wyglądem.
  • Niska cena – w przeciwieństwie do innych rodzajów sztukaterii, ten wykonany z pomocą styropianu jest atrakcyjny cenowo ze względu na niską cenę materiału i prostotę montażu.

Czy będzie to też trwałe rozwiązanie?

Wiele osób może zastanawiać się, czy poza innymi cechami, styropian oferuje jednocześnie trwałe rozwiązania. Na szczęście okazuje się, że tak. Flex StyroStyl jest  elastyczny i nie występują  na nim pęknięcia oraz mikropęknięcia, dzięki czemu na długo zachowuje swój idealny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*