Tapicerowane czy z materacem – jakie łóżko jest lepsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukanie wygodnego łóżka do naszej sypialni może okazać się nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że na sen przeznaczamy około ośmiu godzin na dobę, więc nasza decyzja musi być przemyślana. Łóżko powinno być nie tylko wygodne, ale również podobać się nam wizualnie. Mnogość dostępnych modeli z jednej strony może nas przerazić, ale z drugiej daje większe pole wyboru. Na początku warto rozważyć modele tapicerowane oraz z osobnym materacem. Czym się różnią? Która opcja będzie dla nas korzystniejsza?

Wybór, który ma znaczenie

Łóżka tapicerowane często kojarzą się nam z eleganckim, klasycznym stylem, choć nie jest to regułą. W ofercie sklepów znajdziemy również modele z minimalistycznym, prostym designem. Zaokrąglone krawędzie, dzięki którym się nie zranimy (co ma szczególne znaczenie, jeśli wybieramy takie dla dzieci), wyciszenie (wezgłowie nie stuka o ścianę), miła w dotyku tkanina (ogromna ilość materiałów do wyboru) mogą stać się kluczowymi dla nas czynnikami, decydującymi o wyborze takiego właśnie łóżka. Również konserwacja takiego mebla nie nastręcza większych trudności – wystarczy regularne odkurzanie lub przetarcie wilgotną szmatką w przypadku zabrudzeń.

Jeśli zaś chodzi o łóżka z materacem, to oferują nam większą swobodę. Ramy drewniane lub metalowe dodadzą charakteru naszej sypialni. Możemy również dobrać materac o odpowiednich parametrach i twardości – wedle naszych upodobań bądź zaleceń lekarskich. Ich duży wybór można znaleźć w internecie, między innymi na stronie https://www.strefasypialni.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*