Urządzamy męską jaskinię

Jaskinia, do której chce się wracać

Każdy mężczyzna niezależnie od tego, czy posiada swoje własne lokum, czy też dzieli je z innymi lokatorami, powinien mieć swoje sanktuarium ciszy, spokoju i regeneracji. Miejsce nazywane przez mężczyznę domem nie musi być oczywiście pozbawione wszelkich ozdób, udogodnień i bibelotów. W dzisiejszych czasach atrakcyjny mężczyzna to zadbany mężczyzna, osobnik dbający o swoje ciało, umysł, ale również otoczenie i przestrzeń. Zadbane mieszkanie to nie tylko lokum czyste, ale przede wszystkim dobrze urządzone, łączące atrybuty praktyczne oraz estetyczne, mieszkanie, do którego chce się wracać.

Urządzanie swojej własnej groty

Przygotowanie oraz urządzenie swojej własnej twierdzy powinno zostać zaplanowane od całkowitych podstaw takich jak kolor ścian, wykorzystana podłoga czy też meble. Niewielkim nakładem pracy oraz przy wykorzystaniu bazowych barw można uzyskać bardzo interesujący efekt, który potęgowany będzie poprzez odpowiednio dobrane meble.

Kolor ścian w głównej mierze zależy od metrażu urządzanej przestrzeni, kolor jasny optycznie powiększa powierzchnię, jednak nie jest zalecany w pomieszczeniach takich jak salony z aneksem kuchennym ze względu na żółknięcie ścian pod wpływem gotowania. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wybranie barwy jasnoszarej, która nie jest tak podatna na zabrudzenia, jak biała przy jednoczesnym zachowaniu właściwości optycznej manipulacji postrzegania powierzchni. Wymiana podłogi urządzanego pomieszczenia natomiast wiąże się z dużymi nakładami pieniężnymi i jeżeli nie ma takiej potrzeby, to dobrym zabiegiem jest lekkie odświeżenie, poprzez przepranie wykładzin, czy też położenie ciekawych dywanów na panelach lub płytkach.

Po odświeżeniu elementów stałych urządzanego lokum nadszedł czas na meble oraz dodatki. Zmiana wizerunku nie musi wiązać się z wymianą wszystkich mebli, wystarczające może być całkowicie nowe ustawienie, zmiana koloru, zakupienie ciekawych dodatków takich jak świeczki zapachowe, stonowane tekstylia, wymiana starego kącika jadalnianego na nowocześniejszy stół, przy którym staną hokery loft nadające luźniejszej atmosfery, czy też zakup jednego całkowicie nowego mebla centralnego, jeżeli posiadany kapitał nie pozwala na większą ilość zmian.

Mebel tego typu powinien nadawać ton i charakter całemu pomieszczeniu, biorąc pod uwagę modę na industrialne wnętrza za idealny mebel centralny męskiej jaskini może służyć odpowiednio dobrany stolik pod telewizor. Dobrym przykładem mebli tego typu są stoliki, których konstrukcja charakteryzuje się połączeniem metalu oraz drewna. Stolik ten powinien nie tylko zapewniać odpowiednią przestrzeń i podparcie dla wszystkich sprzętów takich jak konsole do gier, dodatkowe nagłośnienie czy sam telewizor, lecz także przedstawiać odpowiednią estetykę, co zapewniają meble od mniejszych producentów takie jak dostępne w Arte Galerii Mebli meble wykonane w stylu loftowym – https://www.artegaleriamebli.pl/214-szafki-rtv-loft. Wyposażenie mieszkań pochodzące spoza największych sieci producentów posiadają niekiedy większą cenę, lecz nadrabiają to jakością wykonania oraz stylem, który może nadać całkowicie nową jakość urządzanej przestrzeni.

Mój dom moją twierdzą

Podczas urządzania męskiej groty, niezależnie od tego, czy jest to pojedynczy pokój, kawalerka czy też pełnowymiarowe mieszkanie najważniejszym jest, aby urządzona przestrzeń nie tylko odzwierciedlała charakter mieszkańca, ale również była możliwie jak najbardziej uniwersalna oraz praktyczna. Wykorzystanie dużej ilości dodatków zbierających kurz czy też zestawienie wszystkich ścieżek komunikacyjnych meblami mija się z celem, którym jest to, aby w mieszkaniu czuć się dobrze oraz swobodnie. Codziennie statystyczny mężczyzna spędza około połowy doby w swoich przysłowiowych czterech ścianach (wliczając w to czas potrzebny na sen), dobrze, aby czas ten mijał w otoczeniu, które jest dla niego przyjemne i do którego wraca z uśmiechem.

 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 11 =