W jaki sposób oświetlić przestronny salon?

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy sporą część dnia. Pełni on również funkcję reprezentacyjną, gdyż to w nim przyjmujemy gości. Aby stworzyć w nim przytulną atmosferę, która będzie sprzyjała wypoczynkowi konieczne jest zastosowanie właściwego oświetlenia.

Jakie oświetlenie warto jest zastosować w salonie?

Głównym źródłem największej ilości światła w salonie jest lampa sufitowa. Jeśli pomieszczenie to jest naprawdę przestronne, warto pomyśleć o zamontowaniu sporej lampy, która posiada kilka żarówek. Dzięki temu w razie potrzeby będzie można zapalić wszystkie lub tylko część z nich. W nowocześnie urządzonych wnętrzach doskonale sprawdzą się minimalistyczne lampy o fantazyjnych kształtach. Z kolei jeśli jesteśmy miłośnikami klasycznej elegancji, powinniśmy pomyśleć o eleganckich żyrandolach, które podkreślą wyjątkowy charakter salonu. Dodatkowo można zamontować oświetlenie LED w postaci taśm, które można przymocować przy listwach sufitowych lub przypodłogowych. Dają one subtelne światło i sprawią, że pomieszczenie to wyda się zdecydowanie bardziej przytulne. W salonie warto także zastosować lampy podłogowe. Będą one pełniły zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Można je włączyć np. podczas oglądania filmu lub czytania książki, dzięki czemu nie będzie potrzeby włączania światła górnego. Niewielkie lampki nocne można także postawić na stoliku kawowym lub regale. Odpowiednie oświetlenie sprawi, że przebywanie w salonie będzie prawdziwą przyjemnością, dlatego warto dokładnie zaplanować tę kwestię.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + pięć =