Chcesz zostać piwowarem? Musisz to mieć

Wielu mężczyzn marzy o stworzeniu własnego piwa w domowych warunkach. Jest to możliwe, a wręcz banalnie łatwe! Piwowar jednak potrzebuje narzędzi i gadżetów, które sprawią, że otrzymane piwo będzie niepowtarzalne.

Akcesoria dla piwowara

Podstawą są fermentatory, które stanowią niezbędną bazę podczas filtrowania i fermentowania trunku. Są to plastikowe wiaderka z przykrywkami o dużej pojemności i wyrysowanej skali. W otworze znajdującym się w urządzeniu umieszczamy mały kranik, który jest potrzebny podczas przelewania piwa. Drugi fermentator ma wolne miejsce na rurkę fermentacyjną.
Kolejnym elementem niezbędnym dla piwowara jest kadź filtracyjna, czyli wiaderko z dziurkami na samym dnie. Do samego kranika warto także zamontować reduktor osadów, który nie przepuści osadu podczas przelewania piwa. Kolejnym urządzeniem jest areometr, który służy do oceny stężenia cukru w roztworze przyszłego piwa. Ważny jest także termometr, który kontroluje poziom temperatury.
Po zakończeniu procesu fermentacji i otrzymaniu gotowego trudno należy zaopatrzyć się w szkło. Butelka do piwa to nie tylko opakowanie produktu, ale również element reprezentacyjny. Bardzo dobrze prezentuje się butelka z zamknięciem pałąkowym. Butelki takie mają różne pojemności i kształt, dlatego każdy piwowar może wybrać odpowiednią do swojego gustu wymagań. Dzięki tym butelkom piwo nie tylko pięknie wygląda w domu w barku, stanowi element zaskoczenia dla gości, ale również może stać się pomysłowym prezentem z różnych okazji.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − czternaście =