Co oferują dobre hotele?

Rynek hotelarski niezwykle mocno się zmienił w ostatnich latach. Właściciele hoteli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nowoczesny i funkcjonalny wystrój to za mało, żeby przyciągnąć klientów, dlatego muszą w swojej ofercie posiadać szereg innych opcji, które nie tylko wyróżnią je na tle innych lokali, ale przede wszystkim sprawią, że goście hotelowi będą chętnie do danego miejsca wracać. W jaki sposób zachęcić gości do wyboru danego hotelu?

Wyborna kuchnia

W każdym szanującym się hotelu znajduje się aktualnie restauracja, która serwuje nie tylko śniadania, ale przede wszystkim wyborne kolacje. Gusta i podniebienia Polaków również mocno się zmieniły. Podstawą dobrej kuchni powinny być nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także niepowtarzalne doznania smakowe oraz wybitny szef kuchni. Spełnienie tych trzech warunków sprawi, że goście nie będą zmuszeni szukać innej restauracji, tylko z największą chęcią zostaną w hotelu.

Kompleksowa obsługa klienta – SPA, basen i siłownia

Współczesny człowiek żyje w nieustannym pędzie, dlatego szczególną uwagę przywiązuje się do możliwości relaksu i odpoczynku. Wiele kobiet zmagających się na co dzień z domowymi obowiązkami i pracą chętnie korzysta z możliwości spędzenia weekendu w Spa, gdzie nie tylko odpocznie ale przede wszystkim zostanie poddana różnym zabiegom wpływających nie tylko na jej urodę, ale przede wszystkim na zdrowie psychiczne.

Co więcej, właściciele hoteli muszą na bieżąco śledzić aktualne trendy panujące w społeczeństwie i niezwłocznie adaptować je (w miarę możliwości oczywiście) w swoich lokalach. Panująca aktualnie moda na zdrowy i aktywny tryb życia sprawia, że wielu klientów wybierając obiekt noclegowy, zwraca uwagę na dostępność do siłowni, basenu lub sauny. Ich obecność na miejscu dodaje hotelowi atrakcyjności.

Organizacja konferencji i przyjęć

Hotele stają się coraz chętniej wybieranym miejscem organizacji konferencji biznesowych oraz różnych przyjęć okolicznościowych (od chrzcin, ślubów po urodziny). Atrakcyjna lokalizacja, przestrzeń, nowoczesne technologie, uprzejma i kompetentna obsługa oraz dobra kuchnia sprawiają, że klienci chętnie wracają do danego obiektu nie tylko przy organizacji kolejnych konferencji lub przyjęć okolicznościowych, ale także prywatnie.

Program lojalnościowy

Program lojalnościowy to niezwykle skuteczna strategia marketingowa stosowana nie tylko w sklepach czy kawiarniach, ale coraz częściej w hotelarstwie. Na czym on polega? Z każdą kolejną wizytą w danej placówce, klientowi nalicza się szereg różnych punktów i bonusów, które nie tylko dają możliwość skorzystania z darmowej kolacji ale przede wszystkim wpływają na obniżenie ceny za nocleg.

Oferty specjalne

Pojawiające się od czasu do czasu oferty, jak np. “Weekend za pół ceny” to kolejny skuteczny sposób na przyciągnięcie gości, zwłaszcza w przypadku obiektów luksusowych.

Hotel przyjazny rodzinom i zwierzętom

Wielu rodziców lub właścicieli czworonogów szukając odpowiedniego hotelu, zwraca uwagę na to, czy dane miejsce jest przyjaźnie nastawione dla dzieci lub zwierząt, czyli czy w danym obiekcie znajdują się place zabaw, animatorzy lub opiekunowie, którzy zajmą się dziećmi w razie potrzeby.

Odpowiednio przeprowadzona strategia marketingowa, która bazuje na rozpoznaniu potrzeb klienta w połączeniu ze znakomitą obsługą sprawi, że goście chętnie będą wracać do danego obiektu. W dzisiejszych czasach hotel to nie tylko “miejsce do spania”, ale przede wszystkim miejsce spełniające wiele funkcji, których nadrzędnym celem jest zapewnienie klientom możliwości mile spędzonego czasu.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 4 =