Co przyda się w dbaniu o dobrą kondycję koni?

Dobra kondycja fizyczna i psychiczna to gwarancja doskonałego samopoczucia, energii i witalności. Fakt ten dotyczy zarówno ludzi, jak i zwierząt, m.in. koni.

Dieta przede wszystkim

Opieka nad końmi kojarzy się głównie z regularnym czyszczeniem oraz optymalną dawką ruchu. Bez wątpienia są to czynniki bardzo ważne, nie mniej jednak równie istotna jest zbilansowana dieta. Stwierdzenie, że konie żywią się przede wszystkim świeżą lub suszoną trawą nijak ma się do rzeczywistości. Owszem, są to produkty lubiane i polecane w przypadku tego typu zwierząt, jednakże podstawą żywienia jest dobrej jakości pasza.

Wybierając karmę dla koni, należy uwzględnić przede wszystkim wiek, wagę, rasę oraz tryb życia danego zwierzęcia. Nieodpowiednio dobrana pasza może przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza w przypadku zwierząt rasowych, biorących udział w zawodach i turniejach jeździeckich.

Dobrej jakości pasze powinny zawierać odpowiednią ilość składników odżywczych, witamin i minerałów. Takie są dostępne chociażby na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/pasze-redmills/. Trawa, podobnie jak świeże warzywa czy owoce, stanowi wyłącznie dodatek do codziennego menu koni.

Witaminy i minerały sposobem na zdrowie

Może się zdarzyć, że wybrany rodzaj pożywienia nie zawiera wystarczającej ilości mikroelementów – w tej sytuacji niezbędna jest suplementacja. Witaminy i minerały dla koni przeznaczone są przede wszystkim dla zwierząt , których organizm jest szczególnie obciążony, np. intensywnymi treningami lub ciążą. Suplementację warto stosować ponadto po wzmożonym, długotrwałym wysiłku. Produkty witaminowe dostępne są w różnych formach, począwszy od koncentratów, poprzez batony i inne przekąski, a na mieszankach paszowych skończywszy.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 8 =