Czy narzędzia weterynaryjne muszą mieć określone właściwości?

Gabinety weterynaryjne powinny być dobrze wyposażone, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja narzędzi, które często konieczne są do przeprowadzania zabiegów. W gabinetach weterynaryjnych istotne znaczenie ma też stół operacyjny, który powinien znajdować się w zacisznej sali zabiegowej. Lekarz powinien posiadać narzędzia o podobnych właściwościach, jak te, które wykorzystuje się w szpitalu. Powinny być hartowane, wytrzymałe oraz łatwe do dezynfekcji.

Właściwości narzędzi używanych w lecznicach zwierząt

Produkcja narzędzi weterynaryjnych nie różni się niczym od produkcji narzędzi chirurgicznych. Zazwyczaj wytwarzane są z hartowanej stali szlachetnej. Materiał ten charakteryzuje się pewnymi właściwościami, stal jest antyalergiczna, nie ulega korozji, a metal się nie utlenia. Z tego względu narzędzia można z łatwością zdezynfekować w autoklawie. Wszelkie przyrządy powinny być trwałe, solidnie wykonane. Nie mogą się łamać, kruszyć lub odginać, zapewnia to bezpieczeństwo pacjentom oraz lekarzowi, który wykonuje zabieg lub badanie. Poprawne stosowanie przyborów uniemożliwia uszkodzenie ciała lub zepsucie przyrządów. Hartowana stal jest bardzo odporna na działanie czynników środowiskowych, ale też kwasów.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 5 =