Jak uchronić tynk przed puchnięciem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstsze przyczyny puchnięcia tynków

Przyczyny puchnięcia tynków mogą być różne. Zwykle zjawisko to jest spowodowane długotrwałym zawilgoceniem. Duży poziom wilgotności w długim okresie prowadzi do osłabienia wytrzymałości oraz przyczepności tynku do podłoża. Zmniejszeniu ulega również mrozoodporność, zwiększa się natomiast podatność na skażenie grzybami lub pleśniami. Puchnięcie tynków jest często wywoływane przez sole, które nagromadziły się w nich po odparowaniu wody.

Krystalizacja soli przenoszonej przez wodę prowadzi do stopniowego odspajania się tynków od powierzchni, a także ich rozsadzania. Żeby uchronić tynki przed puchnięciem, trzeba przede wszystkim zlokalizować źródło problemu. Dopiero gdy się to uda, można wybrać odpowiednią metodę i przystąpić do zasadniczej części prac ochronnych

Skuteczny sposób na ochronę przed wilgocią

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by uchronić tynk przed puchnięciem jest iniekcja ścian betonowych, o której szczegółowo można dowiedzieć się na http://kaiser-one.pl/iniekcja-scian-betonowych/. Zazwyczaj wykonuje ją się w sytuacji, gdy fundamenty budynku zostały w niewłaściwy sposób zaizolowane i mury chłoną wilgoć z podłoża. W takiej sytuacji konieczne jest nawiercenie poziomych otworów w murze co 10-15 cm i wstrzyknięcie w nie specjalistycznego preparatu. Preparat ten nie tylko wiąże wilgoć, ale krystalizując się, tworzy skuteczną barierę do dalszego przenikania wilgoci.

Zastosowanie tej metody pozwala obniżyć poziom zawilgocenia tynków i uchronić je przed puchnięciem. Z każdym rokiem na polskim rynku przybywa specjalistycznych firm świadczących tego rodzaju usługi. Mieszkańcy południowej Polski pragnący skorzystać z takich usług, powinni zwracać uwagę na ogłoszenia typu hydroizolacje Śląsk. Podczas wyboru firmy warto zwracać uwagę na wiedzę oraz doświadczenie zatrudnionych pracowników. Tylko odpowiedni dobór fachowców sprawi, że prace zostaną wykonane rzetelnie, a tynki zostaną uchronione przed puchnięciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*